Kada reikalinga nosies pertvaros operacija (septoplastika)?

 

Nosies pertvaros operacija

Sunkesnis kvėpavimas per nosį gali tapti kasdienybe, ypač po traumų arba kremzlių deformacijos dėl labai staigaus ir stipraus augimo. Bet kuriuo iš šių atvejų rekomenduojama septoplastika, t.y. nosies pertvaros operacija.

Kada būtina operacija?
Jeigu po traumos jus vargina apsunkintas kvėpavimas. Jeigu pastebite arba namiškiai sako, kad prastai miegate, knarkiate, dažnai atsiranda kraujavimas iš nosies. Visos šios priežastys yra pagrindas nosies pertvaros operacijai.
Kartais medikai pacientus nukreipia pas chirurgus dėl nuolat pasikartojančio sinusito, chroniškos slogos, nuolat juntamo galvos skausmo.
Medikai įvertina ar tikrai nosies pertvara yra pakrypusi ir, jeigu taip, kiek. Jeigu nėra kitų priežasčių operacijos neatlikti, procedūra atliekama. Nosies pertvaros operacija gali būti atliekama keliais metodais. Vienas iš jų – lazeriu. Tai modernus, greitas ir patikimas būdas. Kitas būdas – per gleivinę, labai minimaliai įpjaunant odą.

Ne visada atliekama
Vis dėlto, chirurgai pastebi, kad nosies pertvaros operacija arba septoplastika yra atliekama ne visuomet. Ir čia svarbu ne asmens noras išlikti vizualiai patraukliu. Nosies pertvaros operacija neatliekama nėštumo laiku, vaikams ir paaugliams iki dvidešimties. Maždaug tuo metu baigiasi aktyvusis kaulų augimo periodas.
Taip pat septoplastika nėra atliekama pacientui sergančiam lėtinėmis ligomis, infekcijomis, jeigu vartojami kraujo krešumą mažinančius vaistus. Priežastimi nosies pertvaros operacijos – septoplastikos – neatlikti yra ir alergija vaistams, medikamentams. Tokiu atveju gydymas septoplastika būtų neefektyvus.
Medikai teigia, kad dėl visų šių priežasčių nėra galima atlikti bendros nejautros. Todėl ir negalima operuoti.

Kuo skiriasi nuo rinoplastikos?
Rinoplastika – nosies plastinė operacija. Ji paprastai atliekama dėl vizualinių savybių, t.y. grožio. Rinoplastika labai dažnai painiojama su septoplastika, t.y. nosies pertvaros operacijos. Pastaroji atliekama dėl pagrindinės nosies funkcijos – kvėpavimo atstatymo. Todėl čia svarbu pagalba pacientui.

„Jeigu lyginsime šias nosies operacijas matysime, kad po rinoplastikos pacientui pastebėti rezultatus reikia bent kelių mėnesių. Tuo tarpu nosies pertvaros operacija pacientui laisvai kvėpuoti leidžia jau po kelių savaičių”, – pasakoja chirurgas Robertas.

Tiesa, po nosies pertvaros operacijos – septoplastikos nosis visiškai sugyja po mėnesio ar keturių. Šį laikotarpį reiktų bent kelis mėnesius vengti fizinio krūnio, nešvarių patalpų, saunų ar pirčių, kur yra aukta temperatūra. Taip pat vengti ekstremalaus laisvalaikio būdų, t.y. reikia vengti stipraus, o dar blogiau staigaus oro gūsio.

Rezultatai: pacientai pastebi puikius nosies pertvaros septoplastikos rezultatus. Jie ne tik geriau išsimiega, labiau pasitiki savimi ir mato teigiamus išvaizdos pakitimus.