Kaip pasiruošti riebalų nusiurbimo operacijai (liposakcijai)?

 

Pilvo riebalų nusiurbimas

Riebalų nusiurbimo operacija arba dar kitaip vadinama liposakcija nėra sudėtinga procedūra. Vis dėlto, plastinės chirurgijos specialistai neslepia, kad operacijos sėkmę įtakoja ir tinkamas pasiruošimas. Tad ką reiktų padaryti prieš keliaujant pas chirurgą?

Kūno modeliavimas

Riebalų nusiurbimas atliekamas jeigu pacientas skundžiasi lokaliomis riebalų sankaupomis, vyrų ginekomastijos (padidėjusių krūtų) problemai šalinti. Taip pat riebalų nusiurbimas (liposakcija) yra kompleksinis kovos su apelsino žievele ant šlaunų būdas. Vyrams dažniausiaia atliekamas pilvo riebalų nusiurbimas. Operacija dažnai atliekamas pacientams, kovojantiems su viršsvoriu. Tačiau svarbiausia čia – nauji kūno kontūrai ir elastinga oda.

Todėl, jeigu nesergate diabetu, endokrininėmis ligomis, galite su chirurgo pagalba pakoreguoti problemines kūno vietas. Jums tereikia plastikos chirurgui konkrečiai pasakyti kokio rezultato siekiate, o po operacijos dar šešias savaites nešioti specialų korsetą.

Būtina atsisakyti vaistų, rūkalų ir alkoholio

Riebalų nusiurbimas nereikalauja preciziškai medikų, chirurgų prižiūrimo pasiruošimo. Tačiau tam tikrų rekomendacijų ir draudimų būtina laikytis. Chirurgai rūkantiems pacientams rekomenduoja maksimaliai sumažinti surūkomų cigarečių skaičių. Taip yra todėl, kad nikotinas praplečia kraujagysles, kas veikia kraujo krešėjimą. Tuo labiau, jis turi pašalinių poveikių. Iš tos pačios operos ir papildomų galimų kontraindikacijų, tokių kaip padidėjęs kraujo spaudimas, yra ir alkoholis.

Prieš riebalų nusiurbimą negalima vartoti aspirino arba kitų, kraujo krešėjimą veikiančių, vaistų.

Po riebalų nusiurbimo operacijos į darbą sugrįžti galima po savaitės (tačiau namo galėsite grįžti arba tą pačią arba jau sekančią po operacijos dieną). Tačiau skubėti į sporto salę dar neverta. Dieną prieš operaciją ir po jos verta atsisakyti aktyvaus fizinio krūvio. Tuo metu bus jaučiamas pojūtis, kurį pacientai sulygina su patinusiomis kojomis.

Strategija ir kūno kontūrų koregavimo planas

Plastikos chirurgai pripažįsta, kad riebalų nusiurbimas (liposakcija) yra tik geras startas. Riebalai gali susikaupti vėl, lyg „sugrįžti” į savo vietas. Žinoma, riebalų nusiurbimo operacija gali būti atliekama ne vieną kartą. Tačiau yra labiau viliojanti alternatyva – strategija ir planas, kurių laikantis riebalai ir neelastinga oda daugiau negadins jums nuotaikos.

Svarbu planą sukurti dar iki operacijos. Planą paprastai sudaro fizinio krūvio ir dietologo, masažuotojo paslaugų kompleksas. Reiktų įvertinti ir tokį faktorių, kaip kūno svorio didėjimas apie 10 proc. Tačiau jis padidėja dėl likusio po riebalų nusiurbimo operacijos riebalų ląstelių padidėjimo. Šis nežymus procesas įvyksta ne tik koreguotose probleminėse vietose, pvz. pilve, bet ir visame kūne. Todėl yra praktiškai nepastebimas.

Pasitikėti savimi ir plastikos chirurgu

Likus kelioms dienoms iki riebalų nusiurbimo operacijos (liposakcijos) pacientus apniunka abejonės. Todėl nėra nieko geresnio negu tomis dienomis pailsėti ir atsipalaiduoti. Jūs esate teisingame kelyje. Telieka mėgautis kiekviena naujo gyvenimo diena.