Kaip pasiruošti riebalų nusiurbimo operacijai?

 

Liposakcija (riebalų nusiurbimas)

Riebalų nusiurbimo operacija (liposakcija) vadinama tokiaprocedūra, kurios metu pašalinamas riebalų perteklius tam tikrose, probleminėse, kūno vietose. Šiai plastinei operacijai pacientas turėtų iš anksto ne tik todėl, kad svarbu nuspręsti bei aptarti operacijos eigą su mediku, tačiau ir todėl, kad nepasiruošus, pooperacinis laikotarpiu gali kilti nemažai netikėtumų ir sunkumų.

 

Į darbą – jau po dviejų dienų

Riebalų nusiurbimo operacija trunka vos valandą, pusantros. Paprastai ji atliekama bendrinėje nejautroje. Jau tą pačią dieną po riebalų nusiurbimo (liposakcijos) operacijos galima keliauti namo. Tačiau antrą parą po operacijos rekomenduojama skirti dėmesio poilsiui. Į darbą geriausia keliauti praėjus bent dviem dienoms po operacijos.

Juk net ir grįžus į darbą reiktų atsisakyti kraują skystinančių vaistų dar mažiausiai penkias dienas. Taip pat pirmas septynias dienas po operacijos dar dažnai pacientų jaučiamas tam tikras diskomfortas. Tačiau jis pamažu praeina.

 

Mažiausiai 6 savaites vilkėti korsetą

Paprastai pacientai jaučiasi puikiai praėjus vos savaitei po operacijos. Juolab, tokiu metu jau matomi pirmieji riebalų nusiurbimo rezultatai. Todėl specialus korsetas pradeda varžyti, trukdyti, atrodo jau nereikalingas, tad nekantriausi pacientai dažniausiai nusprendžia, kad jau atėjo laikas iš jo išsilaisvinti. Toks netinkamas sprendimas gali turėti ilgalaikių ir neigiamų pasekmių. Tarkim, gali prireikti odos tempimo operacijos, nes oda nespėja susitraukti, arba žymiai ryškiau vėliau matosi randų žymės.

 

Sportas – tik po mėnesio

Moterys, merginos ir aktyvų laisvalaikį bei sportą mylintys vyrai paprastai sako, kad sudėtingiausia riebalų nusiurbimo (liposakcijos) operacijos dalis yra – sėslus gyvenimo rėžimas, kuris privalomai tęsiasi mažiausiai mėnesį po operacijos.

Žinoma, lengvas pasivaikščiojimas yra viena iš puikiausių laisvalaikio galimybių, šiuo metu. Lengvas fizinis krūvis yra rekomenduotinas, t.y. jis padeda ir greitina gijimo procesą. Vis dėlto, sunkių svorių kilnojimas ar didelės fizinės ištvermės reikalaujančios veiklos turėtų palaukti.

Svarbu pažymėti, kad riebalų nusiurbimas neatstos sporto. Tai tik pagalbinė procedūra lieknėjimo ir kūno probleminių vietų korekcijos metu.

 

Randelių šalinimas lazeriu

Po riebalų nusiurbimo (liposakcijos) ant kūno lieka minimalūs vos plika akimi matomi, t.y. 0,2 – 0,6 milimetrų randeliai. Šios šešios žaiszdelis yra tose vietose, kuriose buvo prijungti įrenginiai, operacijos metu. Žaizdelių kiekis ir matomumas dažnai priklauso nuo to ar riebalų nusiurbimo operacijos metu buvo atliekama odos tempimo/pašalinimo procedūros.

Maždaug praėjus mėnesiui po operacijos randelių spalva pašviesėja. Toks estetinis vaizdas lieka visam gyvenimui. Jeigu yra poreikis, jeigu jaučiate diskomfortą yra galimybė randelius pašalinti lazerio pagalba. Apie tai reiktų konsultuotis su mediku, dar prieš riebalų nusiurbimo operaciją.