Kaip su plastine nosies operacija pakeisti nosies formą?

Nosies operacija

Apie plastinę nosies operaciją (dar kitas populiarus terminas – rinoplastika) jau galima iš pavadinimo suprasti, jog operuojama bus pati centrinė veido dalis – nosis. Tai yra viena iš pačių populiariausių bei dažniausiai atliekamų plastinių operacijų kiekvieną dieną. Kai atlikta tinkamai bei užgija taip pat tinkamai, rezultatai gali dramatiškai pagerinti paciento (-ės) išvaizdą, savivertę ir pasitikėjimą savimi. Tačiau, kai rezultatai netenkina paciento, jie gali turėti neigiamą poveikį tiems patiems dalykams. Net patys mažiausi pakitimai nosyje gali turėti didelę įtaką veido išvaizdoje, kadangi pati nosis nėra didelė.

Dauguma pacientų šiomis dienomis nori natūraliai atrodančios nosies, kuri puikiai dera su jų veidu, t.y. ne „visiškai naujos“ nosies, kuri gali būti per didelė ar per maža. Švelnūs patobulinimai nosies formoje yra tai, ko nori pacientai plastinės nosies operacijos metu. Dažnai pacientai po procedūros teigia jaučiantys savimi geriau, labiau pasitikintys bei ne tokię įsitempę dėl galimai turimo komplekso dėl nosies išvaizdos, todėl nenuostabu, kad plastinę nosies operacija yra pati dažniausiai atliekama plastinės chirurgijos operacija ne tik Lietuvoje, tačiau ir visame pasaulyje. Jeigu operuoja tikrai geras plastikos chirurgas, tuomet jai užgijus, dažnai net nebūna įmanoma atskirti, jog nosis buvo operuota chirurgo. Turime keletą patarimų, kuriuos apsvarstę, po plastinės nosies operacijos, rezultatais būsite labiau patenkinti.

  • Pirmiausia, turite nuspręsti kokius konkrečius pakitimus nosies formoje norite atlikti. Kuo konkrečiau ir tiksliau galite tai nuspręsti, tuo lengviau bus komunikuoti bei papasakoti savo turimą nosies viziją plastikos chirurgui. Pvz. pacientas, kuris teigia norintis padaryti nosies galiuką šiek tiek siauresnį, o nosies kuprelę tiesesnę, jau tą atlika tinkamai. Kontrastui, kitas pacientas, teigiantis pvz. „nepatinka mano nosis! Ji per didelė!“, turės gerokai daugiau šansų būti rezultatais mažiau patenkintas. Pagalvokit apie norimus nosies pakeitimus, išreikškite juos žodžiais bei atvirai diskutuokite su plastikos chirurgu. Taip pat, nebijokit paminėt pakeitimų, kurių matyti po operacijos nenorit, pvz. per daug pakilęs galiukas.
  • Antras dalykas, privalote pasirinkti tinkamą plastikos chirurgą. Geriausias rodiklis, ar chirurgas galės tinkamai atlikti jums operaciją, yra jo praeityje atliktos operacijos. Stenkitės rinktis tą, kuris nosies plastinę operaciją jau buvo atlikęs nemažam skaičiui pacientų. Pati operacija chirurgams nėra sudėtinga, tačiau patirtis tikrai yra didelis privalumas. Taip pat, atkreipkite dėmesį į plastikos chirurgo turimus sertifikatus, išsilavinimą.
  • Trečia, turėtumėt žinoti, kaip jūsų norimi rezultatai turėtų atrodyti. Paprašykite chirurgo praeitų pacientų nuotraukų su panašiomis į jūsų nosimis. Tokiu atveju, galėsite pamatyti ir to chirurgo rezultatus. Jeigu jie viršyja jūsų ekspektacijas, pacientų nosys po operacijos atrodo geriau – rinkitės šį chirurgą. Žinoma, šios nuotraukos negali garantuoti jūsų rezultatų, kadangi kiekvieno žmogaus nosis yra šiek tiek skirtinga, tačiau jie suteiks jums bendrą supratimą, kokių rezultatų apskritai galima tikėtis iš plastikos chirurgų.
  • Ketvirta, turėtumėt žinoti medicininę istoriją apie savo nosies kvėpavimą. Plastinė nosies operacija gali jį pagerinti arba pabloginti. Tam tikrais atvejais. Alergijos, traumos gali įtakoti oro tekėjimą. Tam tikrais atvejais, plastikos chirurgui gali reikėti pakoreguoti nosies pertvarą, jog oro tekmė nepablogėtų.