Ko negalima daryti po nosies operacijos (rinoplastikos arba septoplastikos)?

Septoplastika (nosies pertvaros operacija)

Nosies operacijų yra dvi rūšys, viena iš jų – rinoplastika, kurios metu koreguojama nosies forma, antroji – septoplastika, t.y. nosies pertvaros operacija. Iš esmės jos skirtingos, tačiau abi pacientui sukelia vienodą diskomforto jausmą. Todėl reiktų po operacijų paisyti vienodų rekomendacijų.

 

Jokio fizinio krūvio

Pirmas dešimt dienų po nosies operacijos (nepaisant to ar tai būtų septoplastika, ar rinoplastika) reiktų ilsėtis namuose. Dar tris mėnesius po operacijos būtina vengti aktyvaus fizinio laisvalaikio ir sporto. Todėl, kad kremzlės tuo laiku dar nėra suminkštėjusios ir bet koks stipresnis nosies užgavimas gali sukelti kraujavimą.

 

Reiktų atsisakyti kraują skystinančių vaistų

Po kiekvienos nosies operacijos rekomenduojama atsisakyti kraują skystinančių vaistų, mažiausiai penkias dienas. Jeigu chirurgas nepaskiria kitaip. Toks sprendimas yra būtinas dėl geresnės žaizdų gijimo tikimybės.

Vartojami kraują skystinantys vaistai po nosies operacijos gali turėti įtakos prasidėjusiam kraujavimui.

 

Nešioti nosies įtvarą

Nevalia pamiršti arba savavališkai nusiimti nešiojamą nosies įtvarą. Todėl, kad tik jo dėka audiniai ir kremzlės gali suaugti taisyklingai po nosies operacijos. Beje, netinkamas ir netinkamu laiku įtvaro nuėmimas gali turėti įtakos randų atsiradimui. Nosies įtvarą privaloma nusiimti tik plastikos chirurgo nurodytą dieną.

 

Per greitai norime rezultato

Kita ir viena svarbiausių pacientų klaidų – noras pastebėti rezultatus jau vos po kelių savaičių. Iš tiesų pirmieji nosies plastikos operacijos rezultatai matomi tik po kelių mėnesių. Tuo metu jau būna suminkštėjusios kremzlės, įtvarai pilnai nuimti, tampa lengviau kvėpuoti ir audiniai suauga į tokią formą, kuri bus likusi galimai visam gyvenimui.

 

Kiti galimi fiziniai negalavimai

Norintys gražesnės nosies, pacientai praktiškai visuomet skundžiasi, kaip didžiausiu košmaru, pirmosiomis dienomis po nosies pertvaros operacijos. Daugiausiai diskomforto kelia tamponai ir būtinybė kvėpuoti per burną, ko dauguma žmonių daryti nėra pratę. Nuolat tekantis kraujas ir skysčiai yra nemalonus reiškinys. Pacientams norisi nuolat keltis iš lovos ir gerti vandens, nes burna džiūva kaip Sacharos dykuma.