Krūtų didinimas implantais: silikoniniai ar fiziologiniai?

Krūtų implantai

Priėmus sprendimą dėl chirurgo operacijos krūtų didinimui, laukia ne mažiau svarbūs apsisprendimo momentai. Šiuo metu rinkoje yra trys tipai krūtų implantų: fiziologiniai, hidrogelio ir silikoniniai. Hidrogelio implantai keliose valstybėse buvo uždrausti, todėl Plastimeda jų nenaudoja (ir niekada nenaudojo), o Lietuvoje jie ir nėra labai populiarūs. Tuo tarpu, krūtų didinimas fiziologiniais ir silikoniniais implantais dažnai pacientei susuka galvą klausimu „Kokius implantus pasirinkti?“

Silikoniniai implantai

Plastikos chirurgai pastebi, kad daugelis pacienčių pasirenka silikoninę krūtinę dėl implanto konsistencijos. Juos liečiant tikrai net į galvą nešautų mintis apie nenatūralumą. Chirurgai Lietuvoje irgi dažniau rekomenduoja silikoninius implantus, nes krūtų didinimas jais yra patikimesnis. Prancūzų gamintojų silikoniniai krūtų implantai yra pigesni.

Taip pat jų yra įvairų formų. Lietuvoje moterys nori labiau pabrėžti krūties viršutinės krūtinės dalies pilnumą. Todėl apvalūs silikoniniai krūtų implantai yra populiariausias pasirinkimas. Kita vertus, krūtų didinimas su anatominiais implantais gali atrodyti natūraliau. Apvalaus implanto tūris vienodai pasiskirsto per visą implantą, o anatominio implanto tūris suteka į apačią. Todėl pastarasis ir atrodo natūraliau.

Krūtų didinimas implantais su fiziologiniu geliu

Fiziologiniai krūtų implantai ne taip natūraliai atrodo, kaip silikoniniai. Greičiausiai tai yra viena iš priežasčių, kodėl Lietuvoje, nėra labai populiarus pasirinkimas. Fiziologiniu geliu vadinamas vanduo su druska. Todėl vyrauja stereotipas, kad tai nėra ilgaamžė investicija. Vis dėlto, visi gamintojai duoda vienodas garantijas. Be to implanto paviršių sudaro tvirtas silikoninis apvalkalas. Tačiau tai yra sunkesni implantai, todėl krūtų didinimas jais gali baigtis pasmukusiu implantu kartu su krūtimi. Tai pablogina vizualinį vaizdą.

Būtina pabrėžti ir tai, kad fiziologinio gelio krūtų implantų plyšimo tikimybė yra beveik dviem procentais didesnė nei silikoninio. Tai nėra didelis skaičius, ypač žinant, kad plyšus krūtų implantui jo gelis paprasčiausiai lengvai išsivaikščios per kūną be jokių rimtesnių pasekmių. Tokiu atveju tektų keisti implantus.

Svarbu:

  • Krūtų didinimas turėtų prasidėti nuo konsultacijos su specialistu. Plastikos chirurgas, matydamas jūsų krūtų formą, kūno proporcijas, lūkesčius, galės parinkti tinkamiausius krūtų implantus ir jų formą.
  • Plastimeda plastikos chirurgas visuomet naudos saugius, kokybiškus ir jau savo vardą užtarnavusius implantus. Rinkoje šiuo metu populiariausi du gamintojai, t.y. Mentor ir Natrelle.
  • Krūtų didinimo su implantais kainą dažniausiai įtakoja implantų kokybė, forma ir užpildas. Anatominiai yra brangesni už apvalius, silikoniniai už fiziologinius.
  • Nepaisant to kokius implantus pasirinksite, po operacijos dar tris – keturias savaites reikia nešioti specialią liemenėlę.