Krūtų didinimo operacijos pooperacinis laikotarpis

Liemenėlė po krūtų didinimo operacijos

Jeigu nusprendėti paryškinti moteriškus privalumus, atliekant krūtų didinimo operaciją, tuomet greičiausiai nerimaujate dėl pooperacinio periodo. Ypač jeigu namuose laukia mažametis, o ir vyras dirba užsienyje, todėl ne visuomet gali parkulniuoti su pirkiniais iš parduotuvės. Tad pabandykime atsakyti į šiuos ir kitus, dažniausiai kylančius klausimus, apie tai kaip elgtis po krūtų didinimo operacijos.

 

Vairavimas

Nors po krūtų didinimo operacijos pacientė išleidžiamas namo jau kitą dieną, vairuoti dar nerekomenduojama mažiausiai penkias dienas.

Būtina nepamiršti, kad bent penkias paras po operacijos reiktų atsisakyti kraują skystinančių vaistų.

 

Fizinis krūvis

Fizinis krūvis nėra rekomenduojamas po operacijos praėjus mažiau nei keturioms – šešioms savaitėms. Jeigu dirbate fizinį, sunkų, darbą šiuo laikotarpiu geriausia mėgautis atostogomis. Kai kurie teigia, kad trys mėnesiai yra optimalus laikotarpis atsisakyti fizinio krūvio. Jam praėjus galima grįžti prie įprastų veiklų. Žinoma, nereiktų užsidaryti namuose. Lengvi pasivaikščiojimai gali palengvinti ir net pagreitinti gijimo procesą.

Sportuojančioms moterims net ir praėjus šešių savaičių terminui po krūtų didinimo operacijos siūloma sportuoti tik su tam pritaikyta liemenėle. Bėgiojimui, aerobikai skirtų liemenėlių petnešėlės yra tvirtesnės ir tampresnės, o kaušeliai dažniausiai yra kompresinio tipo ir apgaubia bei apsaugo visą krūtinę.

 

Speciali liemenėlė

Kompresiniai apatiniai turėtų būti vilkimi mažiausiai mėnesį. Jie neleidžia krūtims po krūtų didinimo operacijos nusvirti, t.y. nespaudžia ir per daug neatlaisvina. Taip išvengiama galimų sužeidimų, lengviau gyja žaizdos ir randai. Beje, verta nepamiršti ir to, kad itin retais atvejais žaizdų vietos gali pradėti tinti. Ši mini komplikacija gali būti lengvai pašalinama. Tereikia laiku pastebėti besikeičiančias žaizdų gijimo vietas.

Visiškai sugis ir randai galutinę išvaizdą įgaus tik praėjus pusei metų ar metams po operacijos (kiekvienai skirtingai). Rekomenduojama po operacijos juos tepti „Dermatix” tepaliuku.

 

Sunkūs svoriai

Sunkių svorių negalima kelti mažiausiai keturias – šešias savaites po operacijos. Jos kaip ir aktyvi fizinė veikla didina komplikacijų riziką. Nedažnai, tačiau aktyviai sportuojant arba kilnojant sunkius svorius mėnesį po krūtų didinimo operacijos, gali plyšti implantas, atsirasti žaizdų, kraujavimas.

 

Vaiko maitinimas po krūtų didinimo operacijos

Vaiko maitinimo arba nėštumo metu krūtų didinimas nėra rekomenduojamos. Beje, jeigu planuojate netrukus pastoti taip pat vertėtų šią operaciją atidėti. Kita vertus, prieš metus atlikta krūtų didinimo operacija neturi jokios neigiamos įtakos vaiko maitinimui ar pieno liaukų veiklai.

 

Krūtų implantų keitimas

Yra tam tikra dalis moterų, kurioms pakanka krūtų didinimo operaciją atlikti vieną kartą ir daugiau implantų keisti nereikia. Tačiau paprastai pacientėms rekomenduojama keisti krūtų implantus kas dešimt ar penkiolika metų. Kas keleta metų rekomenduojama apsilankyti konsultacijoje, jog gydytojas galėtų dėl visa ko patikrinti, ar su implantais nėra jokių iškilusių problemų.