Kuo skiriasi pilvo ir liemens riebalų nusiurbimas plastinės operacijos metu?

 

Riebalų nusiurbimo operacija

Riebalų nusiurbimo operacija (liposakcija) yra riebalų pertekliaus pašalinimas nuo tam tikrų, probleminių kūno vietų. Nusiurbti riebalus galima ne nuo kūno visų, ir ne vienu metu. Tik plastikos chirurgas konsultacijos metu nustato kuriose vietose bus atlikti mini pjūviai. Tad dažnai pacientai teiraujasi, kuo skiriasi liemens ir pilvo srities riebalų nusiurbimas. Skirtumai gana dideli.

 

Liemens riebalų nusiurbimas

Plastikos chirurgai visuomet riebalų nuo liemens moterims stengiasi nusiurbti galimą maksimalų kiekį. Juk vizualiai moters figūrai liemuo yra labai svarbus. Daugiau nusiurbtų riebalų padailina sėdmenų kontūrus, sulygina odos skirtumus.

Beje, riebalų kiekiui nusiurbto nuo liemens apribojimų nėra, kitaip nei nuo pilvo srities.

 

Pilvo srities riebalų nusiurbimas

Riebalų nusiurbimo operacijos metu pilvo riebalai nusiurbiami tiek nuo viršutinės, tiek nuo apatinės pilvo dalies. Vis dėlto, šioje vietoje galima nusiurbti tik ribotą kiekį riebalų dėl kraujagyslių struktūros pažeidimų. Taip pat yra padidėjusi nekrozės tikimybė, t.y. audinių arba ląstelių žuvimas. Ypač rizika padidėja vienu metu atliekant riebalų nusiurbimo operaciją ir odos pakėlimo bei tempimo procedūrą.

Kartais po didelio kiekio riebalų pašalinimo nuo pilvo srities nesusitraukia oda per tam skirtą laiką. Tuomet reikalinga odos pertekliaus pašalinimo procedūra. Tačiau ši operacija yra lyg tam tikra gydymo pakopa. Ir jokiu būdu to negalima įvardinti  kaip komplikacijos.

 

Privalumai ir trūkumai

Ir vieną, ir kitą procedūrą galima atlikti lazeriu arba chirurginiu būdu. Riebalų nusiurbimo operacija lazeriu nepalieka randelių, nors rezultatai matomi tik po pusės metų. Tuo tarpu, riebalų nusiurbimo operacija chirurginiu būdu palieka minimalių randelių (maždaug 3-4 mm dydžio). Randeliai  palaipsniui blyškėja ir einant laikui darosi beveik nepastebimi. Nors šis metodas leidžia nusiurbti didesnį kiekį riebalų (net iki šešių litrų), o rezultatai matomi vos po dviejų mėnesių.

Svarbu nepamiršti, kad tiek po lazeriu, tiek po chirurginiu metodu atliktos operacijos reikia dar keturias savaites nešioti kompresinę aprangą. Šias keturias savaites vyksta odos susitraukimo procesas. Beje, klaidingai manoma, kad riebalų nusiurbimas yra būdas gydyti nutukimą. Iš tiesų nutukimas gydomas fiziniais pratimais, specialiai subalansuota mityba.

 

Perteklinės odos pašalinimas

Dažnai atidesniems skaitytojams kyla klausimas ar liposakcija yra tas pats, kas pilvo odos pertekliaus pašalinimas. Deja, tai skirtingos procedūros. Riebalų nusiurbimo operacija vadinama liposakcija, o pilvo odos pertekliaus pašalinimas medicinoje turi abdominoplastikos terminą. Plastikos chirurgai teigia, kad galima, o kartais ir rekomenduojama šias dvi procedūras derinti tarpusavyje.