Kuo skiriasi vidinė ir išorinė nosies operacija (rinoplastika)?

Rinoplastika (nosies operacija)

Vienas iš dažniausių pacientams kylančių klausimų yra apie vidinę ir išorinę plastinę nosies operaciją – rinoplastiką. Dar daugiau, norintiems gražios nosies, nerimo kelia tai, kada ir kokią operaciją pasirinkti. Tad šiandien trumpai ir aiškiai apie rinoplastiką ir kokios jos (vidinės ar išorinės) reiktų individualiai jums?

Sakoma, kad žmogaus veido simetrija trimis iš keturių kriterijų priklauso nuo nosies. Galbūt todėl, šios kūno dalies korekcija yra viena iš populiariausių plastinės chirurgijos operacijų, ypač tarp jaunų asmenų. Kita vertus, nosies plastinės operacijos – rinoplastikos operacijos – yra vienos iš sudėtingiausių.

Išorinė nosies operacija

Išorinė rinoplastika yra nosies operacija, kurios metu pjūvis daromas nosies išorėje (šalia nosies) ir vidinėje pusėje. Išorėje daromas W formos pjūvis tarp šnervių. Praėjus pooperaciniam laikotarpiui žaizdelių nesimato.

Akylam skaitytojui pagrįstai kils klausimas, kuo naudinga išorinė rinoplastika? Nosies operacija, darant pjūvį išorėje, leidžia atverti visus nosies audinius. Todėl plastikos chirurgui yra lengvai matomos ir pasiekiamos visos vietos, kurias būtina koreguoti. Tai ne tik palengvina ir patrumpina plastinės nosies operacijos trukmę, bet ir yra lyg didesnis garantas, kad operacijos rezultatas atitiks klientų lūkesčius.

 

Vidinė nosies operacija

Vidinės rinoplastikos metu pjūvis daromas šnervių vidinėje pusėje. Pjūvis daromas per vidinius audinius, gleivinės nosies dalyje. Taigi išorėje nelieka jokių pjūvių ženklų. Todėl medikui tenka manipuliuoti beveik aklai.

Kita vertus, šis operacijos būdas nėra labai populiarus, nors pacientams ir atrodo patrauklesnis. Dažniausiai šis metodas taikomas jeigu operacija nėra sudėtinga. Taip pat medikas įvertina kiekvieno paciento nosies anatominius audinius dar konsultacijos metu. Odos tipas, priklausančių struktūrų simetrija ir kiti faktoriai daro įtaką sprendimui, ar bus būtina išorinė nosies operacija (dar kitaip vadinama atvira), ar pakaks vidinės nosies operacijos.

 

Svarbu:

Vis dėlto, ar išorinę, ar vidinę nosies operaciją teks daryti praneš plastikos chirurgas konsultacijos metu. Apie tai jis dažniausiai informuoja dar prieš operaciją, tačiau pasitaiko atvejų, kuomet operacijos metu, koreguojant kaulinį karkasą, reikia keisti operacijos atlikimo būdą. Tuomet vietoj vidinės nosies operacijos (rinoplastikos) daromas pjūvis išorėje – tarp šnervių.

Nepriklausomai nuo to koks nosies operacijos būdas bus parinktas, po operacijos dar nuo penkių iki keturiolikos dienų būtina nešioti įtvarą. Jis padeda ir palengvina pacientui nemalonius pojūčius, kurie laukia tuo laikotarpiu. Tarkim, kvėpuoti per burną, miegoti ant nugaros. Taip pat rūkyti, liesti ir šlapinti tvarsčius. Pirmosiomis paromis teks nešioti tamponus nosies viduje, kurie sulaikys tekantį kraują ir sekretą. Nuėmus tvarstį kraujosrūvos ir patinimas praeis, o nemalonūs pojūčiai pasimirš.