Nosies operacija (rinoplastika)

nosies-operacija

 

Nosies plastika (moksliškai rinoplastika) – viena subtiliausių estetinių operacijų. Chirurgui atliekant šią operaciją, užtenka vos kelių milimetrų pakitimo, norint ryškiai pakeisti nosies formą. Nosies plastinės operacijos ribos yra ganėtinai toli – operacijos metu mūsų plastikos chirurgas gali sumažinti visą nosį, pakeisti (pakelti, suploninti, sumažinti ir t. t.) nosies galiuką, sumažinti ar panaikinti nosies kuprelę, pakeisti šnervių formą, pakeisti kampą tarp nosies viršutinės lūpos ir kt., ar net atlikti visos nosies mažinimo operaciją.

Apklausus daugelį pacienčių, moterys nenori turėti nei ilgos, nei su kuprele nosies. Jos dažniausiai renkasi šią operaciją dėl estetinių priežasčių, norėdamos padailinti, pagražinti šią centrinę veido dalį, o vyrai – norėdami atstatyti jos išvaizdą į tokią, kokia ji buvo prieš kokią nors traumą, avariją ar muštynes.

Daugumai moterų pacienčių operacija atliekama joms esant jauname amžiuje bei turint įgimtą nosies kreivumą ar kuprelę, kadangi nosies korekcija be operacijos neįmanoma. Tačiau nosies plastika amžiaus ribos tikrai neturi – ji gali būti atlikta ir vyresnio amžiaus moterims. Minimalus rekomenduojamas paciento amžius yra 14 – 15 metų, kai nosis pilnai susiformuoja.

Nosies plastinės operacijos metu, pacientai būna bendrojoje nejautroje (anestezijoje).

Kokia yra nosies operacijos kaina?

Pilna nosies korekcija1900 - 2300€
Nosies plastikanuo 1400 €
Nosies galo korekcija1200 - 1500€
Nosies pertvaros korekcija900€ - 1100 €
Nosies formos ir pertvaros korekcijanuo 2000 €
Nosies korekcija užpildaisnuo 260€

Suplanuokite asmeninę chirurgo konsultaciją skambindami 852142224

Atsakysime į visus jūsų turimus klausimus

Dažniausi pacientų užduodami klausimai

Ar man padės nosies plastinė operacija?
Jei turite ryškius nosies formos asimetrijos požymius ar kvėpavimo problemas – chirurginis gydymas pacientui (-ei) dažniausiai suteikia labai gerus rezultatus. Ir atvirkščiai – jei pacientui matoma minimali, aplinkinių mažai pastebima estetinė problema, tuomet operavimas retai suteikia pasitenkinimą galutiniu rezultatu.

Nuo kokio amžiaus galima daryti plastinę nosies operaciją?
Paprastai rekomenduojame atlikti nosies operaciją nuo 15 – 16 m. amžiaus, kadangi tuomet nosis būna pilnai susiformavusi.

Ar nosies operacija reikalauja kokio nors specialaus pasiruošimo?
Prieš operaciją negalima vartoti alkoholio, antikoaguliantų (aspirinas ir kt.), stenkitės kuo mažiau rūkyti. Operacija moterims neatliekama mėnesinių metu, sergant infekcinėmis kvėpavimo takų ligomis, paaštrėjus chroniškiems susirgimams ar vykstant uždegiminiams procesams operuojamoje vietoje. Prieš operaciją patartina išsiplauti galvą, nes po operacijos nebus galima šlapinti tvarsčių. Operacijos dieną į kliniką reikia atvykti nieko nevalgius ir negėrus.

Ar po operacijos lieka matomi randai?
Randai po nosies operacijos liks beveik nematomi, kadangi jie bus paslėpti jūsų nosies švervėsė ar nosies kolumelos srityje.

Kaip vyks operacija?
Nosies operacija atliekama taikant bendrinę nejautrą (anesteziją). Metodika priklausys nuo iškeltų užduočių, tačiau dažniausiai atliekami du lenkti pjūviai šnervių vidiniame paviršiuje ir “W” formos pjūvis nosies pertvaroje. Operacijos metu koreguojama kremzlinė nosies pertvaros dalis ir kaulinė nosis. Jei prireikia, atliekama ir kaulinės nosies pertvaros korekcija. Galiausiai užsiuvami pjūviai bei uždedamas specialus įtvaras, pleistrai, kurie palaiko norimą nosies formą, kol suauga kaulai.

Kas vyks po operacijos, kokia bus reabilitacija?
Pirmąsias 3 – 4 dienas po nosies operacijos pacientui gali šiek tiek pakilti temperatura, gali jaustis silpnumas, tačiau bijoti tikrai nėra ko – visiems palaipsniui šie reiškiniai praeina. Visas reabilitacijos periodas trunka 5 – 14 dienų. Visą šį laiką pacientui dedamas įtvaras, kad būtų palengvinti nemalonūs pojūčiai, kurie dažniausiai siejami ne su skausmu, o su diskomfortu ir apribojimais, kadangi miegoti bus glaima tik ant nugaros, kvėpuoti per burną.
Pooperaciniu laikotarpiu negalima rūkyti, liesti ar šlapinti tvarsčių. Šis laikotarpis greitai praeina ir taip pat greitai pasimiršta. Po 5 – 14 dienų įtvaras nuimamas. Nuėmus tvarstį, patinimas ir kraujosrūvos palaipsniui praeina, minkštieji audiniai ir oda susitraukia, glaudžiai prigula prie naujojo korpuso. Galutinis operacijos rezultatas matomas tik po 2 mėnesių, nors kartais šis laikotarpis gali nusitęsti iki metų.

Kiek laiko trunka operacija?
Plastinė nosies operacija trunka 1 – 3 valandas.

Ar nosies plastika gali būti skirta asmenims su nosies trauma arba nosies lūžiu?
Žinoma, didelė nosies operacijos pacientų dalis, ypač vyrų, renkasi daryti ją būtent dėl šių priežasčių. Po nosies traumos dažniausiai atsiranda kreiva nosis, tad atliekamas nosies tiesinimas.

Ar vyrai gali darytis nosies formos operacijas ne dėl traumos padarinių, o tiesiog dėl grožio?
Žinoma. Šiuo metu vis daugiau ir daugiau vyrų kreipiasi į plastikos chirurgus dėl vienokių ar kitokių estetinių problemų. Tad ir nosies operacijos dėl estetinių priežasčių yra visiškai normalu ir priimtina.

Nosies plastinės operacijos atsiliepimai

puikiai atlikta nosies sutvarkymo operacija po traumos. Ačiū.

Andrėj 2017-05-17

Be abejonių sakau, jog jūsų chirurgas tikrai yra geriausias nosies plastikos chirurgas Lietuvoje :-). Išsamiai ir detaliai papasakojo apie operacijos procedūrą bei atliko nosies mažinimo operaciją, nuo šiol mano nosis manau yra tikrai graži 🙂
P. S. atvykau iš Klaipėdos į Vilnių būtent dėl šios operacijos.

Rūta 2017-05-08
Nosies operacija (rinoplastika) - pacientai įvertino mus 55 remiantis 31 vertinimais. Savo vertinimus siųskite svetainėje pateiktais kontaktais.

Prieš ir po operacijos galerija

pries-ir-po-plastines-nosies-operacijos
pries-ir-po-rinoplastika
atlikta-nosies-mazinimo-operacija
atlikta-nosies-kupreles-operacija

Suplanuokite asmeninę chirurgo konsultaciją skambindami 852142224

Atsakysime į visus jūsų turimus klausimus