Nosies pertvaros operacija (septoplastika)

nosies-pertvaros-operacija

 

Nosies pertvaros operacija (moksliškai septoplastika) – operacija, daroma, kai nosies viduje esanti kremzlinė ar kaulinė pertvaros dalis išlinksta vidurinės ašies atžvilgiu. Suaugusiems ir vaikams pertvara gali iškrypti dėl įvairių priežasčių, tačiau dažniausiai ji pakinta dėl patirtų veido traumų ar netolygiai besiformuojančio kaulinio ir kremzlinio skeleto, t. y. tokiu atveju pertvara auga greičiau negu jos kaulinis “rėmelis”. Dėl kreivos nosies pertvaros, apsunkintas kvėpavimas gali tapti kasdieniu reiškiniu. Esant tokiam nosies pertvaros iškrypimui, defektus galima pašalinti tik plastinės chirurgijos – septoplastikos būdu, kuri yra viena iš dažniausių nosies ertmėje atliekamų operacijų.

Nosies pertvaros iškrypimą galima įtarti tuomet, kai žmogus nuolat jaučia nosies užgulimą, jam varva iš nosies, kartojasi sinusitai, nepūlingi vidurinės ausies uždegimai, vargina galvos skausmai, matomas nosies prieangio iškrypimas ar kartojasi kraujavimas iš nosies.

Nosies pertvaros operacija lazeriu nėra įmanoma, ši operacija atliekama standartiniu chirurginiu būdu, kuris gali būti atliekamas dviem būdais:

  • atviruoju būdu, kai daromas išorinis odos pjūvis
  • uždaruoju būdu, kai mūsų plastikos chirurgas visus būtinus veiksmus atlieka per šnerves

Operacijos metu, pacientai būna bendrojoje nejautroje (anestezijoje).

Kokia yra nosies pertvaros operacijos kaina?

Pilna nosies korekcija1900 - 2300€
Nosies plastikanuo 1400 €
Nosies galo korekcija1200 - 1500€
Nosies pertvaros korekcija900€ - 1100 €
Nosies formos ir pertvaros korekcijanuo 2000 €
Nosies korekcija užpildaisnuo 260€

Suplanuokite asmeninę chirurgo konsultaciją skambindami 852142224

Atsakysime į visus jūsų turimus klausimus

Dažniausi pacientų užduodami klausimai

Ar ši operacija atliekama dėl grožio ar dėl gyvenimo kokybės pagerinimo?

Dažnai visuomenė gali būti klaidinama, jog nosies pertvaros operacija atliekama tik dėl grožio. Ji atliekama dėl pagrindinės nosies funkcijos – kvėpavimo atstatymo. Esant laisviems kvėpavimo takams, pakankamas įkvepiamo oro srautas pasiekia žemiau esančius kvėpavimo takus ir užtikrina visavertį deguonies pasisavinimą. Septoplastikos operacijos neatlikus, palaipsniui blogėja paciento gyvenimo kokybė: mažėja darbingumas, atsiranda sąlygos vystytis lėtinėms kvėpavimo organų ligoms. Dėl šių priežasčių, septoplastika skirta labiau gyvenimo kokybei, o ne išvaizdai pagerinti, tačiau vienu metu pasiekiami abu tikslai.

Ar operacijos metu skaudės?

Atliekant septoplastijos operaciją, pacientas bus bendrojoje nejautroje (anestezijoje), todėl jokie patogumai patiriami nebus.

Nuo kokio amžiaus galima atlikt šią operaciją?
Paprastai rekomenduojame atlikti šią operaciją nuo 18 m. amžiaus, tačiau išimtiniais atvejais, ji gali būti daroma ir vaikams, kai po traumų būtina pašalinti atsiradusius kvėpavimo sutrikimus.

Ar ši nosies operacija reikalauja kokio nors specialaus pasiruošimo?
Prieš operaciją negalima vartoti alkoholio, antikoaguliantų (aspirinas ir kt.), stenkitės kuo mažiau rūkyti. Operacija moterims neatliekama mėnesinių metu, sergant infekcinėmis kvėpavimo takų ligomis, paaštrėjus chroniškiems susirgimams ar vykstant uždegiminiams procesams operuojamoje vietoje. Prieš operaciją patartina išsiplauti galvą, nes po operacijos nebus galima šlapinti tvarsčių. Operacijos dieną į kliniką reikia atvykti nieko nevalgius ir negėrus.

Ar po operacijos lieka matomi randai?
Po operacijos atviruoju būdu lieka vos pastebimas randas, kai operuojama uždaruoju būdu – žymių nelieka.

Kaip vyks operacija?
Nosies pertvaros operacija atliekama bendrinėje nejautroje (anestezijoje). Operacijos trukmė 30 – 60 min. Operacija atliekama nosies viduje pjūvį atliekant pertvaros gleivinėje. Gleivinė atidalinama nuo pertvaros kremzlinės ir kaulinės dalies. Šalinami kremzliniai ir kauliniai pertvaros iškrypimai, kurie trukdo kvėpavimui. Pertvaros iškrypusios dalys šalinamos ekonomiškai, kad išlaikytumėm pertvaros stabilumą. Kai kuriais atvejais kremzlinė pertvara, pašalinus iškrypusias dalis, yra sutvirtinama iš abiejų pusių plonomis kremzlinėmis plokštelėmis. Nosies gleivinės pjūvis yra susiuvamas. Nosies landos tamponuojamos specialiai tam pritaikytais tamponais. Tamponai šalinami po 18-24 val.

Kas vyks po operacijos, kokia bus reabilitacija?
Po šios nosies operacijos pirmą – antrą savaitę iš nosies gali tekėti vandeningas sekretas nusidažęs seno kraujo spalva, nosyje susikaupia pridžiūvusio sekreto, apsunkintas kvėpavimas tęsiasi iki 3 – 4 savaičių.
Nosis pilnai sugyja per 3 – 4 mėnesius. Gijimo metu patariama purkšti jūros druskos tirpalą į nosį ir valyti nosį aliejumi. Nosies ertmėje lieka siūlas, kuris ištirpsta per 2 mėnesius. Po operacijos reikėtų vengti dulkinų patalpų, karščio, nepūsti stipriai nosies apie 3 savaites. Taip pat vengti fizinio krūvio 2-3 savaites.

Kiek laiko trunka operacija?
Ši operacija trunka apie 1 valandą.

Ar operacija gali būti skirta asmenims su nosies trauma?
Žinoma, dažniausiai kreiva nosies pertvara ir pasidaro po patirtų traumų, tačiau tam tikrais atvejais – ji tokia susiformuoja natūraliai.

Kokiame mieste atliekama ši operacija?
Nosies pertvaros operacija atliekama Vilniuje, kaip ir visos kitos mūsų teikiamos plastinės operacijos. Nors esame įsikūrę Vilniuje, didelė dalis pacientų atvažiuoja ir iš kitų miestų (Klaipėdoje, Kaune, Šiauliuose, Panevėžyje ir kt.), kuriuos mielai priimame.

Nosies pertvaros operacijos atsiliepimai

puikiai atlikta nosies sutvarkymo operacija po traumos. Ačiū.

Andrėj 2017-05-17

didelis ačiū jūsų chirurgui, nebėra kreivos nosies 🙂

Darius 2017-05-09
Nosies operacija (rinoplastika) - pacientai įvertino mus 55 remiantis 34 vertinimais. Savo vertinimus siųskite svetainėje pateiktais kontaktais.

Prieš ir po operacijos galerija

pries-ir-po-nosies-pertvaros-operacijos
 septoplastika-pries-ir-po

Suplanuokite asmeninę chirurgo konsultaciją skambindami 852142224

Atsakysime į visus jūsų turimus klausimus