Plastinė nosies operacija bei pooperacinis laikotarpis

 

Nosies operacija, rinoplastika

Nosies operacija yra viena iš pačių esmingiausių plastinės chirurgijos operacijų. Greičiausiai taip yra todėl, jog nosis yra centrinė veido dalis, į kurią visi žmonės atkreipia dėmesį, todėl nors ir minimaliai pakeičiant jos išvaizdą, galima sulaukti didžiulių efektų. Rinoplastika (taip dar vadinama ši operacija) yra žinoma dėl savo savivertę keliančių ir pasitikėjimą išugdančių savybių, kasdien atliekama tūkstančiams vyrų ir moterų visame pasaulyje.

Jeigu planuojate nosies operacijos darymą ir niekad nesat apie ją girdėję, būtų gera mintis tam pasiruošti iš anksto. Žinoma, reikės pasikonsultuoti su plastikos chirurgu bei gauti patvirtinimo štampą prieš operacijos pradžią, bet pats detalių išmanymas, žinojimas apie nosies operaciją tikrai nepakenkia.

Ką reikia žinoti prieš darant nosies operaciją/rinoplastiką

Šiam momentui, svarbu prisiminti, jog kiekvieno paciento patirtis yra skirtinga. Jūsų procedūra bus visiškai unikali ir kitokia, kadangi nėra dviejų vienodų nosių. Speciali įranga bei tobulėjimai medicininėje chirurgijos technologijoje leido plastikos chirurgams racionalizuoti procesą bei suteikti geriausius įmanomus rezultatus.
Neskaitant pačios operacijos, svarbiausias aspektas bet kokios plastinės operacijos yra atsistatymo periodas, dar kitaip vadinamas pooperacinis laikotarpis. Gijimo procesas nosies daliai yra ypač jautrus, o toks laiko tarpas gali priklausyti nuo jūsų kūno priežiūros

Pooperacinis rinoplastikos laikotarpis

Jeigu ką ir galima užtikrintai visiems pasakyti apie nosies plastinę operaciją (rinoplastiką), tai yra tai, jog iškart po operacijos jausmas yra toli nuo malonaus ar patrauklaus. Po nosies operacijos gali būti minimalios mėlynės bei tinimo požymiai, kurie po truputį išnyks per ateinančią savaitę ar dvi. Plastikos chirurgas patvirtins, kaip svarbu yra išlaikyti tinkamą pasirūpinimą šia veido dalimi 7-10 dienų laikotarpyje po operacijos, kadangi šiuo trumpu laikotarpiu jūsų nosiai reikės prisitaikyti prie naujo dydžio bei formos.

Kiek laiko trunka tinimo jausmas?

Dėl akivaizdžių priežasčių, vienas iš dažniausiai pacientų užduodamų klausimų, kurie domisi šia nosies operacija, yra kiek laiko užtruks iki kol jų veidas vėl atrodys „normalus“. Pooperacinės mėlynės išnyks per pirmą savaitę, tačiau labai retai, kai kuriems pacientams, tai gali užtrukti ir iki trijų savaičių (vėlgi, priklausomai nuo pakeitimų kiekio). Jeigu esate įdarbintas, pasistenkit pasirūpinti, jog darbdavys suteiktų jums pakankamai laiko likti namie, iki kol nosis pilnai užgis. Bet kokiu atveju, tikrai nesitikėkite grįžti į darbą po poros dienų. Tam, jog efektyviau sumažinti veido tinimą, gerkite pakankamai skysčių, naudokite ledą, pakankamai ilsėkitės. Toks būtų vienintelis būdas palengvinti gijimo procesą bei laikotarpį sumažinti iki minimalaus. Beje, rūkantiems pacientams tinimo požymiai mažėja lėčiausiai.