Riebalų nusiurbimas probleminių vietų koregavimui ir energijai

Riebalų nusiurbimas

Lietuvoje per metus jau atliekama tūkstančiai riebalų nusiurbimo operacijų (operacija dar kitaip vadinama – liposakcija). Nepaisant to, kai kuriems žmonėms riebalų nusiurbimas Lietuvoje vis dar nėra labai mėgstama ir populiari tema. Greičiausiai todėl, kad ši procedūra apipinta mitais. Straipsnyje mėginsime sugriauti klaidingiausius.

 

Operacija neatliekama svoriui mesti

Joks plastiko chirurgas nesiims šios operacijos jeigu klientas norės ja pakeisti sportą ir sveiką mitybą. Sveika gyvensena privaloma mūsų rutinos dalis. Todėl liposakcijos operacija niekad nepakeis fizinės veiklos.

Tačiau tam tikras problemines vietas pakoreguoti tikrai galima, pvz. nukarusį pagurklį, žastus. Neretai šių probleminių vietų pašalinti neįmanona net ir sportuojant. Dar dažniau net ir pašalinus lieka padariniai – nukarusi oda. Riebalų nusiurbimas padeda pakoreguoti tokius trūkumus. Jeigu įtariama, kad oda nėra elastinga ir nesusitrauks, operacijos metu atliekama ir plastika.

 

Nusiurbiama iki šešių litrų riebalų

Keista, tačiau dažnai klausiama ar galima penkis kilogramus nusiurbti nuo kojų, dar po kilogramą nuo rankų ir liemens. Deja, riebalų nusiurbimas atliekamas nuo kurios konkrečios kūno dalies. Optimaliai pašalinama 1 – 2 litrai riebalų. Išskirtiniais atvejais galima pašalinti iki šešių litrų riebalų. Tačiau toks didelis kiekis nerekomenduojamas. Kuo daugiau riebalų nusiurbiama tuo didesnė komplikacijų rizika.

 

Ne visiems tinka riebalų nusiurbimas

Tenka nuliūdinti žmones, kurie kenčia nuo kraujotakos sutrikimų, sergančių cukriniu diabetu, turinčių nusilpusį imunitetą. Šiai grupei žmonių riebalų nusiurbimas (liposakcija) nėra rekomenduojamas.

Vis dėlto, dėl šios procedūros tinkamumo ar netinkamumo geriausia pasikonsultuoti su plastikos chirurgais. Akylesnis skaitytojas visai pagrįstai gali klausti kokiam procentine išraiška skaičiui žmonių kategoriškai atsisakomos atlikti tokios operacijos. Atsakymas nuvils, nes tokių duomenų nėra. Teigiama, kad tai itin maža populiacijos dalis.

 

Liposakcijos operacijai pakanka vietinės nejautros

Nuo operacijos atbaido baimė nejautrai. Vienas iš šios operacijos populiarumo priežasčių yra tai, kad riebalų nusiurbimas gali būti atliekamas ir su vietine nejautra, ir su bendra. Dažniausiai  sprendimas priklauso nuo koreguojamos kūno vietos. Tarkim, pagurkliui pakanka vietinės nejautros.

Nusiurbti riebalai gali būti panaudoti to pačio žmogaus kūno korekcijai. Šiuo metu itin populiaru juos panaudoti sėdmenų ir krūtinės formavimui. Taip pat riebalų nusiurbimas (liposakcija) gali padėti koreguoti lūpas, lyginti veido raukšles.

 

Riebalų nusiurbimo ilgalaikis efektas

Nusiurbtos riebalinės ląstelės organizme neatsinaujina. Vis dėlto, medikai, plastikos chirurgai skatina neprarasti saiko. Operacijų dažnai ar net ir periodiškai atlikinėti nerekomenduojama, o jeigu po operacijos nesportuosite, neužsiiminėsite bent minimalia fizine veikla, leisite sau pasimėgauti alkoholiu ir su sveikos mitybos principais nesiderinančiu maistu, riebalinių ląstelių audiniai gali vėl susidaryti. Taigi, operacijos rezultatų ilgalaikiškumas priklauso nuo kiekvieno mūsų gyvenimo būdo.