Riebalų nusiurbimas yra vienas iš slaptų grožio ginklų

Riebalų nusiurbimas

Kiekvienas iš mūsų kūne turime tam tikrą riebalinių ląstelių kiekį. Šis numeris kito ir augo kartu su mumis, o suaugus, riebalinių ląstelių skaičius dažniausiai apytiksliai toks pat visam gyvenimui. Jei mes, suaugusieji, persivalgom, dažniausiai naujų riebalinių ląstelių nesukuriame, o tiesiog paprasčiausiai padidinam jau kūne esančias. Jeigu tuomet pradedam laikytis dietos, šios riebalų ląstelės sumažėja iki pradinio dydžio bei grįžta figūra, kurią turėjome prieš tai. Tik tuo atveju, jeigu priaugstame itin drastiškai didelį kiekį svorio, riebalinių ląstelių skaičius gali daugėti.

Tačiau kovoje dėl grožio, laikas kovoja prieš mus, kadangi laikui bėgant, jei persivalgome, tam tikros kūno vietos gali pradėti kaupti riebalų kiekį. Didžiausi kaltinamieji moteriai yra apatinė pilvo zona, viršutinė rankų dalis, kaklas, šlaunys bei sėdmenys. Vyrams, jie yra krūtinė, pečiai, kaklas, šlaunys, sėdmenys.
Neštumas taip pat kovoja prieš moteris, kadangi kūdikio nešiojamas gerokai ištempia pilvo lokacijos raumenis bei odą ir dažnai negrįžta į pradinę formą, nepriklausomai nuo sportavimo kiekio, dietų laikymosi ar kitų būdų mėginant numesti riebalų kūne svorį. Į pagalbą ateina riebalų nusiurbimo operacija (dar kitaip vadinama – liposakcija).

Kokio tipo riebalų nusiurbimas įmanomas?

Ši plastinė operacija įmanoma dviem būdais:

  • Standartinis/chirurginis riebalų nusiurbimas – nedidelis kiekis sūraus skysčio yra įšvirkščiama į kūną, kuris sudarytas iš kelių specialių ingredientų. Skystis atlaisvina riebalines ląsteles trumpam laikui, o tai sumažina tinimo kiekį po operacijos bei padaro riebalines ląsteles lengviau nusiurbti. Mažas, siauras, nedidelis vamzdelis yra įdedamas į nusiurbiamą vietą bei riebalinės ląstelės pradedamos siurbti.
  • Riebalų nusiurbimas lazeriu – specialus vamzdelis yra naudojamas, kuris vibruoja dėl ultragarso iš specialios medicininės įrangos prietaiso, kurį valdo ir kontroliuoja estetinės plastikos chirurgas. Šis vibravimas veikia riebalų ląsteles, priversdamas jų paviršius lūžti, emulsijuodamas riebalus bei padarydamas juos lengviau išimti. Ultragarsas gali būti naudojamas iš vidaus arba iš išorės, taikant iš vidaus, vamzdelis naudojamas taip kaip aprašyta. Liposakcija (riebalų nusiurbimas) lazeriu nėra toks efektyvus, kaip tradicinis chirurginis metodas, rezultatai trunka ilgiau pasireikšti, o ir nusiurbiamas riebalų kiekis įmanomas gerokai mažesnis.
    What kinds of liposuction are there?

Pooperacinis liposakcijos periodas

Po tam tikrų liposakcijos operacijų, dažniausiai namo galima eiti tą pačia dieną. Galėsite tęsti įprastą savo dienos veiklą jau po kelių dienų, jei jausitės pasiruošę. Bent minimali fizinė veikla, pvz. kad ir minimalus judėjimas, yra vis geriau negu visiškas poilsis, kadangi tai padeda jūsų kūnui išsausinti arba/ir sugerti skysčius, jog tinimas sumažėtų. Taip pat minimalus judėjimas skatina geresnę kraujo cirkuliaciją, kurios pasekoje gijimas tampa greitesnis.
Kad ir kokį liposakcijos tipą pasirinksite, pjūvis nebus didelis, tad išlikusi žyme liks beveik nematoma, jai pilnai sugijus.

Ilgalaikis vaizdas

Nusiurbtos riebalinės ląstelės riebalų nusiurbimo (liposakcijos) operacijos metu dings visam laikui, tačiau tai nereiškia, jog gretima esančios negali padidėti, pakeisdamos jūsų esamą figūrą. Plastikos chirurgai pataria, jog vis tiek reikėtų laikytis sveikos mitybos, dienos, retkarčiais pasportuoti, jog ateityje riebalų nusiurbimo operacjos nereikėtų.

Naujos idėjos bei galimybės medicinos bei plastinės chirurgijos rinkoje atsiranda nuolatos. Pvz. 1992 plastikos chirurgai pradėjo naudoti motorizuotus vamzdelius, kurie vibruodami labai greitai suteikia daugiau tikslumo galimybių chirurgui.