Visa tiesa apie rinoplastiką arba nosies korekciją

 

Nosies operacija, rinoplastika

Nosies plastinės operacijos labai paplitusios tarp jaunų žmonių. Natūralu, juk veidas yra pastebimiausia vieta. Deja, nosies plastinė operacija arba rinoplastika yra sudėtinga procedūra. Ją gali atlikti tik šios srities profesionalai – plastikos chirurgai.

 

Nosis – veido ašis

Nosis veido ašis, todėl itin svarbu išlaikyta simetriją. Kartais pacientai taip įsikalba norintys vienos ar kitos formos nosies, kad chirurgui būna gana sudėtinga siūlyti problemos sprendimus, kurie nepakeistų veido bruožų. Tačiau būtent tokia nosies operacija ir turėtų būti.

Chirurgai juokauja, kad galima išsirinkti sau patikusią nosies formą. Praktiškai bet kokią nosį. Tik reiktų nepamiršti, kad tokios taisyklės kaip kuo mažesnė ar kuo riestesnė nosytį tuo geriau, verta pamiršti. Kartais kvadratiniuose ir plačiuose veiduose maža riesta nosis gali atrodyti komiškai. Tad pasitarkite su mediku.

Rinoplastika leidžia panaikinti nosies kuprelę, paploninti, pakelti nosies galiuką, atkurti pažeistą nosies pertvarą. Tačiau tai jokiu būdu nereiškia, kad chirurgas staiga tampa ponu Dievu ir gali viską. Iš tiesų po operacijos audiniai gali persiformuoti ne taip kaip buvo tikėtasi. Todėl visada reikia būti pasiruošusiam netikėtumams.

 

Antrinė nosies operacija

Neretai manoma, kad antrą kartą atliekama yra rinoplastika yra pirmosios operacijos broko pašalinimas. Tikrasis operacijos rezultatas pasirodo tik po metų. Juk pirmieji mėnesiai būna paženklinti nosies tinimo, randėjimo. Po metų audiniai minkštėja ir rezultatas gerėja. Kartais po metų ar kitų matote, kad norite nežymios korekcijos. Būtent tai vadinama antrine rinoplastika. Tačiau ji jokiu būdu nėra operacijos broko pašalinimui. Apskritai ji yra dažnas reiškinys. Skaičiuojama, kad šios procedūros pakartojimo prireikia maždaug penktadaliui pacientų.

 

Tokios operacijos būtinybė

Kartais pasikliaunama stereotipais ir manoma, kad ne kam kitam, o moterims dažniau atliekama nories operacija. Deja, kaip chirurgai juokauja, šioje srityje, lytis turi mažiausią reikšmę. Nors tam tikrą tendenciją pamatyti galima.

Moterims dažniau atliekama rinoplastikanosies operacija dėl išvaizdos. Dažniau koreguojama forma. Tuo tarpu vyrams, kaip taisyklė, šalinami randai ir įvairios deformacijos, kurios atsiranda po lūžių, sužalojimų.

Bet kuriuo atveju tik pats žmogus gali nuspręsti kaip ir kada jam reikalinga nosies operacija. Paprastai nosies operacija gali padėti išspręsti beveik visas nosies vizualines problemas.

 

Taisyklės

Po rinoplastikos namo galima vykti jau kitą dieną. Tiesa su įtvaru, kuris Jus lydės visur dar dvi – tris savaites. Medikai pasakoja, kad procedūros rezultatus galima pastebėti jau po kelių mėnesių, visiškai susiformavusią nosį – po metų. Beje atslūgus patinimui dar reikia vengti pūsti stipriai nosį, miegoti pakėlus galvą ir atsisakyti sportinių šokių, komandinių žaidimų bent jau tris keturis mėnesius.